Słuch pogarsza się wraz z wiekiem.

20 grudnia, 2020 0 przez admin

Nasz słuch pogarsza się wraz z naszym wiekiem oraz z powodu nadmiernego hałasu. Są również różne inne czynniki, mające negatywny wpływ na jakość słuchu. W wypadku wystąpienia kłopotów ze słuchem trzeba wykonać badanie słuchu. Tego typu badania możemy zrobić przy przychodni w punktach diagnostycznych. To badanie przeprowadza się w wyciszonym pomieszczeniu, w którym pacjent ubiera słuchawki, przez które docierają do niego różne dźwięki mające różną częstotliwość. Zadaniem pacjenta przy użyciu przycisków jest zaznaczenie dźwięków, jakie usłyszał.

 

Badanie pozwala na wyznaczenie progu słyszalności. Audiogram to badanie subiektywne. W wypadku niedosłuchu u pacjenta trzeba określić czy jest konieczne noszenia aparatu słuchowego. Możemy wyróżnić trzy zasadnicze typy aparatów słuchowych: zauszne, wewnętrzne oraz ze słuchawką w kanale. Dobór odpowiedniego aparatu słuchowego zależy od typu wady jak również preferencji pacjenta. Nowoczesne aparat słuchowy strzelno wyróżnia mała wielkość, opcja wyregulowania dźwięku, wytrzymałość na uszkodzenia a także różne zakłócenia. Aparaty słuchowe mają również wiele przydatnych, dodatkowych opcji tj. łączność bezprzewodowa, czy możliwość podłączenia do posiadanych przez nas innych urządzeń przykładowo smartfona.

 

Aparat słuchowy jest produkowany na zamówienie klienta w celu stosownego dopasowania do małżowiny usznej użytkowania. Taki aparat słuchowy pozwala na poprawę jakości życia a także wyeliminowanie nieprzyjemnych sytuacji w życiu codziennym.