Rozwiązaniem na trzymane papiery, jest specjalna szafa na akta.

12 lipca, 2021 0 przez admin

Dokumenty to bardzo ważne rzeczy, jakie powinno się należycie przetrzymywać. Dokumenty powinny posiadać własne miejsce, jeżeli mamy je u siebie w domu. Znakomitym rozwiązaniem tej sytuacji jest metalowa szafa na dokumenty. Takie szafy metalowe są funkcjonalne a ponadto nadają pomieszczeniu estetykę.

Jeśli musimy ważne dokumenty trzymać w mieszkaniu, to na pewno będzie wam bardzo zależeć na tym, aby właśnie się nie wyróżniała taka szafka z pomieszczenia. Jeśli jednak pracujemy w biurze to wówczas rozwiązaniem na trzymane papiery, jest specjalna szafa na akta. Obojętnie, czy trzymamy papiery w mieszkaniu, czy w pracy istotną kwestią jest, aby chronić je przed różnymi czynnikami zewnętrznymi, jak również wewnętrznymi. Warto też dodać, że tego typu szafki na akta są świetną pomocą przy organizacji pracy. Nie jesteśmy zmuszeni tracić naszego cennego czasu na poszukiwanie papierków po różnorakich miejscach, ale mamy w danej szafce cały plik potrzebnych nam papierów. Klasyczny typ takiej szafki posiada, aż 4 półki, ale bez problemu możemy zamówić tego typu szafy większych rozmiarów. W dodatku szafa na akta ma możliwość zamontowania wysuwanych półek lub szuflad.

Jest wyjątkowo elastycznym przedmiotem, jeżeli chodzi o użyteczność. Mamy możliwość dokręcać je do siebie, czym istotnie zwiększamy objętość naszej szafy na składowanie przedmiotów… szafy metalowe do biura mogą stać bezpośrednio na podłodze, lecz też jest możliwość zawiesić je na ścianie. Wszystko zależy od tego, w którym miejscu mamy zamiar je ustawić, Musimy te szafy umiejscowić tak, abyśmy mieli swobodę w zaglądaniu do papierów. Cechą takowych szaf, jest też, to, że mogą być wodoodporne, jak i ognioodporne. Najczęściej takie typy szaf metalowych najlepiej sprawdzają się w biurach prawniczych lub bankach. Nie ma jednak zakazu na trzymanie metalowej szafki w prywatnym mieszkaniu, także, jeżeli chcielibyśmy ochronić różne dokumenty, przed ewentualnym pożarem, to będziemy mogli tego rodzaju szafę u siebie też zamontować. Przeważnie wymienia się 4 modele szaf metalowych na akta.

Pierwszym modelem jest klasa A typ 1, do tej grupy należą szafki ze stalowej blachy, na dokumenty w biurze, drzwi otwierane 90 stopni. Mogą mieć zamek elektroniczny albo szyfrowy. Typ dwa to zazwyczaj szafki, jakie są w urzędach czy kancelarii. Charakteryzuje je to, iż posiadają znacznie grubsze ściany aniżeli w zwyczajnych szafkach. Typ trzeci to głównie szafki na tajne dokumenty. To szafy dwupłaszczowe. Szafa z grupy trzeciej ma zamek szyfrowany mechaniczny, w dodatku tego rodzaju szafka chroniona jest przed prześwietleniem. Typ 4 takich szaf to pancerne metalowe. Ta grupa ma dodatkowe zamki, wewnętrzne skrytki. Ma też wszelkie zabezpieczenia z typów 3. Tak więc wybór jest bardzo szeroki, należy jedynie się zastanowić jaki typ szafy metalowej jest nam najbardziej potrzebny. Koszty takich szaf znajdują się w przedziale od 400 zł po nawet 2500 tysiące.

Wszystko uzależnione jest od tego, jaki rodzaj metalowych szaf postanowimy wybrać a ponadto jaka wielkość jest nam w danej chwili potrzebna. Podczas tworzenia projektu przyszłego biura najlepiej jest od razu wziąć pod uwagę na tego typu szafy.