Personalne treningi są na terenie RP widziane zasadniczo jako ekstrawagancja, fanaberia.

3 października, 2021 0 przez admin

Personalne treningi są na terenie Rzeczpospolitej Polskiej odbierane zasadniczo jako fanaberie albo jedynie dla ludzi o dużych dochodach. Jednakże prawie każdy klub fitness proponuje możliwość skorzystania z pomocy trenera personalnego, a w dużych miejscowościach tworzone są profesjonalne studia tego typu treningu. Coraz więcej ludzi z nich korzysta, co doprowadza do obniżenia cen a także przyciągnięcia do pracy kolejnych trenerów.

Temat treningu personalnego to niezwykle szerokie spektrum, które zakłada od samego początku profesjonalne podejście do każdego klienta. Oczywiście podstawową kwestią jest chęć poprawy sprawności fizycznej a oprócz tego sylwetki. Mamy zatem do czynienia z koniecznością dokładnego rozpisania szczegółowego planu treningowego oraz konsultacji które związane są z właściwym żywieniem. Bardzo dobry trener personalny powinien nie tylko mieć pojęcie o tym, jak dostosować plan do prywatnych potrzeb organizmu, lecz przede wszystkim potrafić właściwie zmotywować kontrahenta, a następnie niewielkimi krokami wyznaczać mu następne cele które powinien osiągnąć. Poprawnie prowadzony trening personalny działa nie tylko na nasze ciało, lecz także na umysł. Pozwala rozładować emocje, złość, jak również pobudzać do pozytywnego działania.

Sporej ilości trenerów opowiada, że praca z ich klientami trwa 24h na dobę. Po skończeniu treningu, przykładowo trwającego godzinę, nie kończy się ich praca, dlatego, że klient powinien zamienić swój tryb życia na zdrowszy. Taki trener powinien mieć nieprzerwany kontakt z klientem, wspierać go również poza treningiem w klubie. Można to zrobić, np. poprzez wyznaczanie dodatkowych aktywności fizycznych, jak również edukację w celu prawidłowego odczytywania sygnałów jakie daje nam nasze ciało.

Całościowy pakiet narzędzi powiązany z prowadzeniem fizycznym też u sportowców zagwarantuje trener przygotowania motorycznego Katowice W takiej sytuacji specjalny program kursu jest prowadzony przez sportowców praktyków, często fachowców w swoich dziedzinach. Rzecz jasna im mocniej doświadczony i utytułowany trener personalny, tym wyższa jakość oferowanych usług, niemniej jednak też wyższa cena. Zatem trenera personalnego musimy dobrać do własnej indywidualnej sytuacji życiowej oraz ambicji. Dużo uzależnione jest od tego, co zamierzamy uzyskać oraz w jakim odstępie czasowym. Należy natomiast uważać, bo ceny takich treningów są niezwykle zróżnicowane i nie zawsze tak jest, że niższy koszt znaczy poprowadzenie kursu poprzez początkującego trenera.

Natomiast jeśli koszty treningu są dla nas za duże, można spróbować je obniżyć poprzez skorzystanie z propozycji całych pakietów treningowych. Kupujemy wtedy z góry serię treningów, np. dziesięć lub dwadzieścia, co jest o wiele tańsze i często może mobilizować do działania. Jeżeli i tak płacimy za trening… Można również ćwiczyć w dwójkach lub grupach, przeważnie do 4 osób. Nie można wtedy wymagać, że trener będzie w pełni skupiony jedynie na Nas, ale kwota tego typu usługi może wynosić wręcz około trzydzieści procent wyjściowej ceny. Równocześnie w ten sposób zdołamy osiągać podobne rezultaty, co podczas treningu osobistego. Powinniśmy mieć tylko chęć do jakichkolwiek zmian w naszym życiu.