Nautilus charakteryzuje się swoim sportowym i dynamicznym wyglądem.

20 września, 2021 0 przez admin

Patek Philippe jest jedną z najsłynniejszych szwajcarskich działalności. Nazywa się go twórcą najbardziej wyrachowanych oraz najdroższych zegarków na całym świecie. Zegarek marki Patek Philippe zawiera w sobie luksus, najwyższej jakości rzemiosło oraz też wielopokoleniową tradycję, która to też stanowi ważny fundament marki. Poza tym zegarki tej marki są świetną lokatą kapitału, bo ich cena jest duża. Przedsiębiorstwo Patek Philippe zalicza się do małej grupki firm na świecie, jakie przez cały ten czas pozostają niezależne od olbrzymich spółek.

Tą firmę już od ponad wieku posiada jedna rodzina.Niemal wszystkie części budujące zegarek Patek Philippe są samodzielnie oraz własnoręcznie projektowane cały czas przez tego samego szwajcarskiego producenta. Te wszystkie kwestie powodują, że zegarki tej właśnie marki stanowią szalenie istotną pozycję w kolekcji miłośnika drogich zegarków. W szerokiej ofercie towarów firmy Patek Philippe podziwiać możemy aż ponad 200 różnorodnego rodzaju modeli luksusowych zegarków. Wyróżniają się m.in. wzorami, funkcjami, czy kolorami. Ich charakter można scharakteryzować raczej jako zachowawczy aniżeli nowoczesny oraz nieszablonowy. Jeśli chodzi o tworzywo zrobienia bransolet a ponadto kopert, w w Patek Philippe dominuje różowe, białe, żółte złoto, jak również najdroższy kruszec, jakim jest platyna. W pewnych przypadkach zdarza się, że konstruktorzy przedsiębiorstwa Patek Philippe używają też stali chirurgicznej.

Do najpopularniejszych kolekcji firmy Patek Philippe zaliczamy Calatrava oraz Nautilus. Calatrava dołączyła do oferty w 1932 roku. Odróżnia się ona prostoliniową, klasyczną formą, dla której niezwykłą inspiracją był styl Bauhaus.Nazwa Calatrava nawiązuje do krzyża liliowego. W czasach średniowiecza krzyż ten wykorzystywany był przez zakon rycerski, który to pochodził z Calatravy. Symbol ten służy też za logo przedsiębiorstwa Patek Philippe. Zawsze jest on wygrawerowany na koronce zegarka Patek Philippe. Nautilus wyróżnia się swoim dynamicznym oraz sportowym wyglądem. Tego rodzaju design wykonany został przez bardzo dobrze znanego projektanta zegarków Géralda Genty. To właśnie on zaprojektował taki klasyk, jak m.in. Audemars Piguet Royal Oak. Firma Patek Philippe jest czymś o wiele więcej aniżeli jedynie fascynującym projektem i designem. Przedsiębiorstwo pokazała swoje talenty podczas prezentacji takowych kolekcji, jak Complications, czy Grandes Complications. Odnajdujemy w nich egzemplarze z wieloma niezwykłymi szczegółami a także funkcjami takimi jak tourbillon, mechanizm bijący, wskaźnik faz księżyca, kalendarz wieczny, jak również funkcja światowego czasu.

Zegarki marki Patek Philippe cały czas ich bycia na rynku światowym, wliczane są do najdroższych a także do najlepszych pod względem jakości na całym świecie. Z ciekawostek można wspomnieć, że w 1933 roku marka ta ustanowiła rekord, podczas gdy skonstruowała a także sprzedała bankierowi z Ameryki Henry’emu Gravesowi najbardziej skomplikowany jak na tamte czasy zegarek kieszonkowy, który posiadał aż dwadzieścia cztery funkcje. Ten akurat egzemplarz został sprzedany w tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym dziewiątym roku na aukcji w Nowym Jorku za niezwykle dużą sumę, która sięgnęła jedenastu milionów dolarów.